Đầu Ghi Dahua DVR2404/3204HF-S
Đầu Ghi Dahua DVR2404/3204HF-S
Thương hiệu : Dahua
Xuất xứ : Trung Quốc
Bảo hành : 12 tháng
Tình trạng : Đang có hàng
Giá: Liên hệ để có giá tốt
Tư vấn giải pháp - sản phẩm
Hotline
> Up to 24/32 cameras with 1080p realtime preview
> H.264 dual-stream video compression
> Full channel@D1(4CIF) realtime recording
> HDMI / VGA / TV/ Spot simultaneous video output
> All channel synchronous realtime playback, GRID interface & smart search
> 3D intelligent positioning with Dahua PTZ dome camera
> Support 8 SATA HDDs up to 32TB, 1 eSATA up to 16TB, 4 USB2.0
> Multiple network monitoring: Web viewer, CMS(DSS/PSS) & DMSS
ModelDH-DVR2404HF-SDH-DVR3204HF-S
System
Main ProcessorDual-core embedded processor
Operating SystemEmbedded LINUX
Video
Input24 channel, BNC32 channel, BNC
StandardNTSC(525Line, 60f/s), PAL(625Line, 50f/s)
Audio
Input16 channel, BNC
Output1 channel, BNC
Two-way Talk1 channel Input, 1 channel Output, BNC
Display
Interface1 HDMI, 1 VGA, 1 TV, 1 Spot, BNC
Resolution1920×1080, 1280×1024, 1280×720, 1024×768
Display Split1/4/8/9/16/251/4/8/9/16/25/36
Privacy Masking4 rectangular zones (each camera)
OSDCamera title, Time, Video loss, Camera lock, Motion detection, Recording
Recording
Video/Audio CompressionH.264 / G.711
Record RateMain Stream:D1/HD1/2CIF/CIF(1~25/30fps)
Extra StreamCIF/QCIF(1~25/30fps)
Bit Rate48~4096Kb/s
Record ModeManual, Schedule(Regular(Continuous), MD, Alarm), Stop
Record Interval1~120 min (default: 60 min), Pre-record: 1~30 sec, Post-record: 10~300 sec
Video Detection & Alarm
Trigger EventsRecording, PTZ, Tour, Alarm, Video Push, Email, FTP, Spot, Buzzer & Screen tips
Video DetectionMotion Detection, MD Zones: 396(22×18), Video Loss & Camera Blank
Alarm Input16 channel
Relay Output5 channel
Playback & Backup
Sync Playback1/4/9/16/251/4/9/16/25/36
Search ModeTime/Date, Alarm, MD & Exact search (accurate to second), Smart search
Backup ModeUSB Device / eSATA Device / Internal SATA burner/ Network
Network
EthernetRJ-45 port (10/100M/1000M)
Max. User Access20 users
Smart PhoneiPhone, iPad, Android, Windows Phone
Storage
Internal HDD8 SATA ports (8HDDs or 6HDDs+1CD/DVD-RW), up to 32TB
External HDD1 eSATA port (Max 4 SATA HDDs), up to 16TB
Auxiliary Interface
USB Interface4 ports (2 Rear), USB2.0
RS2321 port, For PC communication & Keyboard
RS4851 port, For PTZ control
General
Power SupplyAC100~240V, 50/60Hz
Power Consumption40W
Working Environment-10 ~+55°C / 10~90%RH / 86~106kpa
Dimension(W×D×H)2U, 440mm×460mm×89mm